English Deutsch Facebook

Brněnský Den Země navštívilo asi 3600 návštěvníků

Brno (27.dubna) – Letošní Brněnský Den Země navštívilo asi 3600 návštěvníků. Akce probíhala v pátek 23. dubna v Lužáneckém parku, kam přišlo kolem 1000 dětí a dospělých. V sobotu 24. dubna pak na Moravské náměstí přišlo 2680 lidí. Akci s podtitulem „Zapeklitý život ve městě“ pořádal Rezekvítek ve spolupráci s Nadací Partnerství a Střediskem volného času Lužánky. Na Moravském náměstí i v Lužáneckém parku byla pro děti i dospělé připravena spousta atraktivních her, zajímavých informací a bohatý doprovodný program.

 

 

Páteční program probíhal v dopoledních hodinách pro školy a odpoledne pro širokou veřejnost. Prostřednictvím her a soutěží se děti i dospělí mohli seznámit s městskou přírodou, památnými stromy ve městě Brně i různými domácími zvířaty od králíka po koně.

 

 

Sobotní velká akce na Moravském náměstí hostila na dvě desítky organizací. Od časného rána vyrostly v parku dřevěné stánky a pódium pro doprovodný program, Na jednotlivých stanovištích se mohli lidé seznámit s řadou ekologických témat, nechat si poradit s přírodní zahradou, tříděním odpadu či třeba s energetickými úsporami. Pro malé i velké návštěvníky pak byla připravena spousta her a soutěží a pro každého úspěšného účastníka pěkné ceny.

 

 

V doprovodném programu bylo možno shlédnout veselé Komedianty na káře, Brněnský Valášek a jako zlatý hřeb odpoledne koncert Tomáše Kočka s orchestrem. Na podiu byla zahájena finální část ankety o Brněnský strom roku, pořádané Veronikou (www.veronica.cz), vyhlásili jsme výsledky Jarní výtvarné soutěže pořádané Rezekvítkem a startovala tu Brněnská cyklojízda.

 

Akce proběhla pod oficiální záštitou náměstka primátora Martina Andera. Finančně akci podpořili Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti. Páteční Den Země byl vytvořen také za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. Mediálním partnerem akce bylo rádio Petrov.

 

 

 

 

Celou fotogalerii naleznete v archivu Kalendáře akcí: http://www.rezekvitek.cz/?idc=27&ida=60&ak=1&rk=2010


Soubory ke stažení:
 • 
tz-den-zeme-after-u--f1458.doc  (doc, 260 kB), 17.05.2010, 11:37

Fotogalerie: